Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt AGD i RTV?

 

Kupując sprzęt RTV czy AGD, warto zapoznać się przede wszystkim z parametrami danego produktu. Im lepsze, tym zazwyczaj wyższa również cena, ale i większa pewność, że dane urządzenie posłuży nam przez dłuższy czas i nie będziemy za kilka miesięcy musieli inwestować w coś nowego.

 

W zależności od tego, jakiego rodzaju będzie to sprzęt AGD lub RTV, najczęściej spotkamy się z takimi parametrami, jak chociażby:

 - klasa energetyczna,zużycie prądu czy wody na rok (np. w przypadku zmywarki),

 - czas pracy na baterii (np. w przypadku maszynki do golenia),

 - pojemność (np. w przypadku lodówki),

 - system operacyjny (np. w przypadku telewizora).

 

Poza tym, podejmując decyzję o zakupie, zwróćmy również uwagę na pozostałe kwestie, takie, jak m.in. materiał, z którego sprzęt jest wykonany, gwarancja, dostępność części zamiennych (czy są dostępne zamienne moduły, czy każda z części możliwa jest do dokupienia osobno), dostępność serwisu, dodatkowe funkcje, możliwość wykorzystania sprzętu pod zabudowę itp.

 

Kiedy kupić sprzęt AGD i RTV?

 

Zakup sprzętu AGD czy RTV najczęściej jesteśmy w stanie zaplanować ze sporym wyprzedzeniem. Wówczas mamy czas na to, by zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku albo ewentualnie odłożyć pieniądze.

W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy z kupowaniem jesteśmy w stanie poczekać na przykład do poświątecznych wyprzedaży, sezonowych promocji, Black Friday, Cyber Monday itp. 

Przed wystąpieniem takich okazyjnych okoliczności, dobrze jest wytypować konkretne modele sprzętu i obserwować, jak kształtuje się ich cena, by ostatecznie umieć ocenić, czy dana oferta faktycznie daje szansę na zaoszczędzenie.

Oczywiście, jeśli nie możemy czekać, bo przydarzyła nam się niespodziewana awaria konkretnego urządzenia, musimy działać natychmiast. Ale i tu dobrze jest zachować trzeźwe podejście i zorientować się w rynkowych propozycjach, chociażby czytając opinie w sieci czy korzystając z internetowych porównywarek parametrów sprzętu oraz jego cen w różnych miejscach.

 

Gdzie kupić sprzęt RTV i AGD?

 

Sprzęt AGD i RTV warto kupować w miejscach, które cieszą się dobrą opinią i istnieją już dość długo na rynku.

W przypadku stacjonarnych punktów sprzedaży, dobrze jest wybrać sklep specjalizujący się w danych urządzeniach. Najpewniej pracują w nim eksperci branżowi, którzy będą potrafili dobrze doradzić.

 

Świetnym wyborem będą też zakupy online. Internetowe sklepy mogą zwykle pochwalić się o wiele szerszą ofertą produktową niż stacjonarne, a także zaoferować bardziej atrakcyjne ceny czy pokrycie za nas kosztów dostawy. Mało tego, kupując w sieci mamy ustawowe 14 dni na ewentualny zwrot nieuszkodzonego towaru, w zasadzie bez podania przyczyny. Mało który sklep nieświadczący sprzedaży przez Internet oferuje taką możliwość.

 

Nie masz gotówki na zakup sprzętu? Nic nie szkodzi. Skorzystaj z usługi zakupu na raty lub pożyczki przez internet

 

 

 

źródło: https://kb.pl/porady/gdzie-i-jak-kupowac-sprzety-agd-i-rtv-_wp20/

 

Kupując nową lodówkę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym konfigurację, pojemność, funkcje i wykończenie. Ten przewodnik po zakupie lodówki pomoże Ci wybrać najlepszy typ lodówki do Twojego domu w oparciu o najważniejsze dla Ciebie czynniki. 

Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi zakupu lodówki, wykonując poniższe czynności.

 

2. Wybierz styl i konfigurację swojej lodówki

3. Weź pod uwagę pojemność lodówki i możliwości przechowywania

4. Poszukaj funkcji lodówki, z których będziesz korzystać

5. Wybierz żądany kolor i wykończenie lodówki

i